فیزیک چسبانی یا آموزش فیزیک

 

azmaeashphy20 فیزیک چسبانی یا آموزش فیزیک

 

انتخاب اعضای دفتر تالیف گروه فیزیک باید انتخاباتی و از طریق اتحادیه ی معلمان فیزیک کشور باشد. کسانی که سالها برای ما نوشته اند و نمی توانند تدریس کنند نباید بنویسند. آموزش فیزیک را به آشوب خواهند کشید. پیشنهاد می کنم از طریق انتخابات سراسری انجمن ها و اتحادیه معلمان فیزیک اعضای دفتر تالیف (کمیته فیزیک) انتخاب شوند. مدت فعالیت آنها سالانه در کنفرانس آموزش فیزیک گزارش شود و در نهایت آن چیزی را بنویسند که ما بتوانیم تدریس کنیم و خودشان هم تدریس می کنند. من پیشنهاد می کنم نویسندگان کتب فیزیک دبیرستان از این به بعد با رای مستقیم دبیران فیزیک به مدت دو یا سه سال انتخاب شوند. بس است از بس حلقوم مان را در تمنای فهم دانش آموزان به فریاد رسانیدیم و تکرار کردیم.

من با تمام دوستان دفتر تالیف دوست هستم ولی قرار نیست با طناب دفتر تالیف ته چاه برویم. ما باید اتحادیه را تحریک کنیم تا این فرایند را به دفتر تالیف بقبولاند. یک راه آن برگزاری رفراندم ملی از طریق سایت اتحادیه معلمان فیزیک ایران است. قطعا دفتر تالیف مخالفت می کند ولی ما هم وزنه ی اتحادیه را داریم که 31 برابر قوی تر از یک دفتر تالیف است.

اتحادیه دست پیرمردان افتاده است و آنها دلیلی برای تغییردادن آن ندارند. جوانها هم تندرو هستند. باید ترکیبی عمل کنیم. در قالب یک بیانیه از اتحادیه بخواهیم رفراندوم ملی در سایت خود برگزار کند و افرادی که موافقند رای بدهند. ما نه تنها امسال بلکه تا 3 سال بعد این بحرانها را داریم و پیر می شویم. پس کی باید کنار زن و بچه بخوابیم؟ الان شبانه روز داریم می دویم که چی ؟ نویسنده ای دوست داشته ما را معطل متن 2017  فیزیک جهان کند. آقاجان مگه سایر چیزهای ما به سایز 2017 هست که حالا این را هم تغییر بدهیم. الان مشکل جامعه ی ایران جریان خشونت است نه آموزش و پرورش! بحران اقتصاد است و صدها چیز دیگر. ما هنوز با آن فنلاند و انگلیس و فرانسه و آمریکایی که در همه جا بحران درست می کنند و خودشان بحران نمی یابند فاصله داریم. اولویت اول آنها علم و برنامه ریزی و مدیریت است. در کشور ما علم در ده اولویت نخست کشور هم نیست.
راه حل ساده این است که دوستان به انجمن های معلمان فیزیک استان خود رجوع کنند و از شورای اجرایی مکتوب بخواهند تا در شورای اجرایی اتحادیه طرح مساله شود. بقیه کار از آنجا قابل طرح است.

انیشتین گفت دوست ندارم مدرسه رفتن مانع درس خواندنم شود. من می گویم دوست ندارم نماز و قران خواندن (مانند داعش ) مانع به یاد خدا بودن من شود. و همه ی همکاران می گویند دوست نداریم فیزیک گفتن مانع آموزش فیزیک مان شود. والان این اتفاق افتاده است و فیزیک گفتن مانع آموزش فیزیک است. بچه ها از فیزیک لذت نمی برند. زجر می کشند.

ملانصرالدین می رفت جنگ گفت سلاح ندارم. هرکس از راه رسید چیزی به او چسباند و رفت. یکی سپر داد یکی نیزه بلند داد دوبرابر قد ملا. یکی شمشیر بلند پدربزرگش را که سنگین بود داد. یکی هم قابلمه ای که سپر بود آورد. وقتی از جنگ برگشت گفتند چند تا کشتی ؟ گفت : اینا نمی ذاشت دشمن رو ببینم.  این داستان طنز وصف حال کنونی علم و به ویژه فیزیک ایران است. هر کسی چیزی به فیزیک می چسباند تا معلم برود با نادانی جنگ کند. غافل از اینکه اصلا چیزی معلوم نیست.

خواندن 1581 دفعه

نظرات (0)

پیامی جهت نمایش وجود ندارد.

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب شما
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟
Top